Πάμε μια βόλτα…Βουδαπέστη!
Η Βουδαπέστη είναι η πρωτεύουσα και η πολυπληθέστερη πόλη της Ουγγαρίας και η ένατη μεγαλύτερη πόλη της Ευρωπαϊκής Ένωσης σε πληθυσμό εντός των ορίων της πόλης.
Είναι ένας προορισμός αρκετά κοντινός αν σκεφτεί κανείς ότι απέχει μόλις δυο ώρες από το αεροδρόμιο της Αθήνας!
Υπάρχουν πολλά αξιοθέατα μέρη που μπορείς να επισκεφτείς με το hop on-hop off ,το οποίο κάνει αρκετές στάσεις ώστε να σε αφήσει να εξερευνήσεις μόνο σου τα πανέμορφα κτήρια και μνημεία .
Το Széchenyi Medicinal Bath στη Βουδαπέστη είναι το μεγαλύτερο ιατρικό λουτρό στην Ευρώπη. Το νερό του τροφοδοτείται από δύο ιαματικές πηγές, η θερμοκρασία τους είναι 74 °C και 77 °C.
Τέλος, αν και η Βουδαπέστη δεν φημίζεται για τη νυχτερινή ζωή της, μπορείς να επισκεφτείς την περιοχή Αστόρια, στην οποία θα συναντήσεις πολλά ενδιαφέροντα μπαράκια ώστε να απολαύσεις το ποτό σου.
Εσένα ποιο είναι το επόμενο σου ταξίδι; Αν δεν έχεις σκεφτεί τότε…Έφυγες για Βουδαπέστη!