Τα Καμπιά είναι χωριό της Βόρειας Εύβοιας που απέχει λιγότερο από μια ωρίτσα από την Χαλκίδα και αποτελεί έναν από τους πιο όμορφους κοντινούς χειμερινούς προορισμούς για μια γρήγορη απόδραση από την ρουτίνα της καθημερινότητας
Μια μέρα αρκεί για να κάνεις τις βόλτες σου σε αυτό το όμορφο χωριουδάκι, να φας κάτι και να πιείς έναν καφέ
Κοντά στην είσοδο του χωριού βρίσκεται το φαράγγι των Καμπιών ή φαράγγι του Χάβου. Σε περιοχή με πηγή νερού βρίσκεται ο σπηλαιώδης ναός της Αγίας Κυριακής.
Δείτε το παρακάτω βίντεο και προγραμματίστε το στα άμεσα σχέδια σας