Ένας νέος σύλλογος ιδρύθηκε στην πόλη μας. Ένας σύλλογος που θα ενώνει Καρδίτσα, Τρίκαλα, Λάρισα και Βόλο μέσα στην καρδιά της Εύβοιας.
Ο Πανθεσσαλικός Σύλλογος Ευβοίας λοιπόν, φτιάχτηκε με πολλή αγάπη και θα αναβιώσει ήθη και έθιμα της Θεσσαλίας και θα τα παντρέψει με αυτά της Εύβοιας. Κάποιες δραστηριότητες του συλλόγου θα είναι οι εξής: Χοροί, εκδρομές, μαγειρική, κέντημα και πολλά ακόμα.
Τα ιδρυτικά μέλη του συλλόγου ανακοινώνουν:
''Ελάτε όλοι οι Θεσσαλοί, και όχι μόνο, να ενωθούμε και να κάνουμε πράγματα που θα μας κάνουν να περνάμε ευχάριστα και να ξεφεύγουμε απο την καθημερινότητα.
Όποιος ή όποια θέλει να γίνει μέλος δεν έχει παρά να τηλεφωνήσει στο 6977745696 ή να στείλει μνμ στο προσωπικό μου messenger ή στο mail kostasbaroutas@gmail.com.
Κοινοποιήστε, ενημερώστε τον γείτονα σας που δεν έχει social, διαδώστε τον Πανθεσσαλικό Σύλλογο Ευβοίας να γίνει ξανά μεγάλος όπως ήταν τα προηγούμενα χρόνια.
Είμαστε πάρα πολλοί. Δεν μένει παρά να το διαδώσουμε σε όλους!''