Ο Τιτανικός «ταξιδεύει» ξανά στο σινεμά, 25 χρόνια μετά την πρώτη εμφάνισή του, καθώς η Remastered 4K 3D έκδοση της ταινίας κάνει πρεμιέρα στις αρχές Φεβρουαρίου στην Ελλάδα και αναμένεται να συγκινήσει και να συγκλονίσει και πάλι όσους θα δουν το ταξίδι του Τζακ και της Ρόουζ.
Ο Τιτανικός «γιορτάζει» τα 25 χρόνια από την πρώτη πρεμιέρα του στα σινεμά όλου του κόσμου, το 1997, αφού από τότε έχει γίνει μια από τις πιο χαρακτηριστικές και θρυλικές ταινίες στην ιστορία του κινηματογράφου. Γι’ αυτό και επανέρχεται στις αίθουσες, αυτή τη φορά σε βελτιωμένη έκδοση 4Κ αλλά και 3D.
Τα Village Cinemas προανήγγειλαν την πρεμιέρα του Τιτανικού στις 9 Φεβρουαρίου, ανεβάζοντας στα social media και την επίσημη αφίσα της ταινίας
«Για τον εορτασμό της 25ης επετείου του, μια remastered έκδοση του βραβευμένου με πολλά βραβεία Ακαδημίας του James Cameron “Τιτανικού” θα επανακυκλοφορήσει στους κινηματογράφους σε 3D 4K HDR και υψηλό ρυθμό καρέ. Με ένα καστ με επικεφαλής τους βραβευμένους με Όσκαρ, Λεονάρντο Ντι Κάπριο και Κέιτ Γουίνσλετ, η ταινία είναι ένα επικό, γεμάτο δράση ρομάντζο με φόντο το άμοιρο παρθενικό ταξίδι του «αβύθιστου» Τιτανικού, του τότε μεγαλύτερου κινούμενου αντικειμένου που κατασκευάστηκε ποτέ.