Λευκή νύχτα θα διοργανωθεί για άλλη μια φορά στην πόλη μας στα πλαίσια των αποκριάτικων εκδηλώσεων της Χαλκίδας
Για όσους δεν ξέρουν, στην Λευκή Νύχτα τα εμπορικά μαγαζιά μένουν ανοιχτά και τις βραδινές ώρες έτσι ώστε να μπορεί ο κόσμος να κάνει την βόλτα του και να ψωνίσει. Συνήθως υπάρχουν και διάφορες εκδηλώσεις στους δρόμους της πόλης και έτσι όλη η νύχτα μετατρέπεται σε ένα μεγάλο γλέντι
Πιο συγκεκριμένα, αυτή την Παρασκευή 24 Φεβρουαρίου τα μαγαζιά θα ανοίξουν απο τις 20:00 μέχρι αργά το βράδυ για όλους τους καταναλωτές
Μάλιστα, την συγκεκριμένη μέρα από τις 18:30 το απόγευμα θα έχει στην Πλατεία Αγοράς ένα μεγάλο παραδοσιακό αποκριάτικο γλέντι, με χορούς και τραγούδια από διάφορα μέρη της Ελλάδας, με κεράσματα και αποκριάτικα δρώμενα.