Σαββατιάτικη εκδρομούλα στην Εύβοια!
Αύριο είναι Σάββατο και θες να πας μια εκδρομή αλλά σου τα χάλασε ο καιρός; Μην στεναχωριέσαι, τη λύση θα την βρεις σε αυτό το άρθρο!
Ένας αγαπημένος προορισμός ανεξαρτήτως εποχής είναι η Στενή. Χτισμένη στην πλαγιά της Δίρφυος, προσφέρεται για βόλτες στην πλακόστρωτη πλατεία με τις βρύσες, καφεδάκι κάτω από τεράστια πλατάνια, αλλά και κοψίδια στις ταβέρνες που βγάζουν τραπεζάκια δίπλα στη ρεματιά!
Η στενή βρίσκεται λιγότερο από μια ώρα μακριά από την Χαλκίδα και σου δίνει πολλές επιλογές, για όλα τα γούστα.
Έτσι, ακόμα και αν ο καιρός δεν είναι τόσο ευνοϊκός όσο θα θέλαμε, μιας και η άνοιξη μας έχει χτυπήσει την πόρτα εδώ και πολλές μέρες, ξέρεις ότι υπάρχει ένας προορισμός για να ξεφύγεις από την καθημερινότητα!