Πρόσκληση σε εσπερίδα από την ΑΕΚΚ
Με συνέπεια στη δέσμευσή μας να φροντίζουμε για την ενημέρωση και ευαισθητοποίηση όλων των εμπλεκόμενων μερών αναφορικά με την υπεύθυνη και αποτελεσματική διαχείριση ΑΕΚΚ, δίνουμε το παρών στην αίθουσα του Περιφερειακού Συμβουλίου του Μεγάρου της Περιφερειακής Ενότητας Ευβοίας (Λεωφ. Χαϊνά 93, Χαλκίδα) διοργανώνοντας Εσπερίδα την Δευτέρα 26 Φεβρουαρίου και ώρα 17.00 με θέμα «Υπεύθυνη διαχείριση ΑΕΚΚ με σεβασμό στον άνθρωπο & τον πλανήτη».
Στόχος της Εσπερίδας αυτής αποτελεί η ορθή και ολοκληρωμένη ενημέρωση των στελεχών της δημόσιας διοίκησης και της αυτοδιοίκησης, των κατασκευαστικών και τεχνικών εταιρειών, καθώς και των μηχανικών για τις προβλεπόμενες διαδικασίες εναλλακτικής διαχείρισης ΑΕΚΚ βάσει της νομοθεσίας, την τρέχουσα κατάσταση σε ευρωπαϊκό και πανελλαδικό επίπεδο, αλλά και τα πολλαπλά οφέλη για το περιβάλλον και τη δημόσια υγεία.
Η ΠΕΔΜΕΔΕ ECO, συνδυάζοντας το μέγεθος και το κύρος του Ομίλου ΗΡΑΚΛΗΣ με την εμπειρία και την εγγύηση της ΠΕΔΜΕΔΕ, αποτελεί το νέο καινοτόμο Συλλογικό Σύστημα Εναλλακτικής Διαχείρισης ΑΕΚΚ, που δίνει νέα ώθηση στην ορθολογική διαχείριση και επαναχρησιμοποίηση των μη επικίνδυνων στερεών αποβλήτων.
![Πρόσκληση σε εσπερίδα από την ΑΕΚΚ 2 PEDEMEDE ECO WEBSITE ARTICLES](https://offmagazine.gr/wp-content/uploads/2024/02/PEDEMEDE-ECO-WEBSITE-ARTICLES-300x150.jpg)