Πάντα αγοράζω διάφορα διακοσμητικά αντικείμενα που δεν ξέρω στο τέλος που να τα βάλω. Αν έχεις μικρό σπίτι σίγουρα με καταλαβαίνεις. Αν με νιώθεις και δεν ξέρεις και εσύ που να εκθέσεις τα όμορφα πραγματάκια που αγόρασες δες παρακάτω μια ωραία και απλή ιδέα που με λίγα υλικά μπορείς να φτιάξεις μόνος σου.
Θα χρειαστείς:
2 ξύλινες σανίδες
Σχοινί ή κορδόνι
2 μεταλλικά δαχτυλίδια
Ψαλίδι κ τρυπάνι
Αρχικά κάνε από δυο τρύπες στις δυο άκρες της κάθε σανίδας. Δεν χρειάζονται μέτρημα, με το μάτι μπορείς να καταλάβεις πού θα γίνουν.
Έπειτα, πέρασε μέσα από το μεταλλικό δαχτυλίδι ένα διπλό σχοινάκι και πέρασε τις άκρες του σχοινιού σε κάθε τρύπα. Προσάρμοσε το μήκος που θες, δέσε με κόμπους τις άκρες και κόψε το περιττό. Απλό! Στο είπα! Κρέμασε τα ράφια σου όπου εσύ θες και πρόσθεσε τα αγαπημένα σου décor!