Ο Μάρκος Σεφερλής βρέθηκε για άλλη μια φορά σην εκπομπή του Νίκου Μουτσινά «Καλό Μεσημεράκι» μιλώντας για τα νέα του επαγγελματικά σχέδια.
Όσον αναφορά το τηλεπαιχνίδι του βρίσκεται το «5X5» βεβαίωσε πως έχουν γυριστεί ήδη 200 επεισόδια και θα συνεχιστούν κι παρακάτω .
Από την άλλη ξεκινάνε οι ετοιμασίες για το «μαμά -τσίτα» μια σειρά που θα παίζεται στον Αντ1 με ζωντανό κοινό! Το πιο σημαντικό που τόνισε ο ηθοποιός είναι ότι στην παράσταση που ξεκινάει την Παρασκευή 19/11 όσοι προσέλθουν ΔΕΝ θα πληρώσουν εισιτήριο αλλά θα έχουν ως επιλογή να πάνε τρόφιμα και ήδη πρώτης ανάγκης για να μεταφερθούν στο κοινωνικό παντοπωλείο που έχει δημιουργήσει ο ίδιος ο Μάρκος Σεφερλής .
Μια κίνηση που συγκινεί για άλλη μια φορά από τον αγαπημένο Μάρκο Σεφερλή. Σε τέτοιες περιπτώσεις όλοι μας πρέπει να στηρίξουμε.